انتشار آنلاین کتاب دانشنامۀ مسائل اجتماعی

  وب سایت نقد جامعه‌ شناختی- ترجمۀ کتاب «دانشنامۀ مسائل اجتماعی» به ویراستاری «وینسنت ان.پاریلو» منتشر شد و به صورت آنلاین در دسترس عموم علاقه‌مندان قرار گرفته است.

  این کتاب در ۱۶ موضوعِ کلی، سالمندی و دوران زندگی؛ جامعه، فرهنگ و تغییر؛ جرم و انحراف؛ اقتصاد و کار؛ تحصیلات؛ خانواده؛ نابرابری جنسیتی و گرایش جنسی؛‌ سلامت؛ مسکن و شهرسازی؛‌ سیاست، قدرت و جنگ؛‌ جمعیت و محیط زیست؛ فقر و طبقه اجتماعی؛ نژاد و روابط قومی؛‌ جنبش‌های اجتماعی؛‌ نظریه اجتماعی؛‌ و سوء‌مصرف مواد تدوین شده و می‌کوشد تا در حد توان، رویکردی همه‌جانبه را به مسائل اجتماعی ارائه کند.

  کار ترجمه این اثر نیز به همت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و با حمایت شورای اجتماعی کشور در سال ۱۳۹۴ زیر نظر دکتر هوشنگ نایبی آغاز شد و سجاد یاهک، میترا دانشور، رضا اسکندری، سامان یوسفوند، ملیحه درگاهی،‌ پریسا مختاباد، مصطفی درویشی، انور محمّدی، محمّد احمدی، کامران گشنیزجانی، سارا اسکندری، سارا باقری، حسین حسنی و محمّدرضا برومندزاده کار ترجمه آن را به عهده گرفتند. پس از آن برای ویرایش علمی اثر،‌ سینا باستانی، حسین حسنی و مریم برزو به کمک گروه آمدند تا نواقص احتمالی کار مرتفع شود.

  دسترسی آنلاین به ترجمۀ مدخل‌های کتاب از طریق لینک زیر:

  https://bit.ly/2GSsJX0

  نظرتان را بنویسید

  Your email address will not be published. Required fields are marked *